Tokaido Kumite Athletic
Tokaido
In 1956 begon Shizuo Sugiura naar eigen inzicht karate pakken in elkaar te naaien. Vanwege zijn eigen inzicht en ervaringen werd het merk Tokaido geboren en in korte tijd kreeg het merk Tokaido wereldwijd een cult status. In samenwerking met verschillende ervaren karateka’s werden speciale karatepakken ontworpen en met de hand genaaid.
Het merk
Het gebruikte katoen voor de Tokaido karatepakken wordt op een speciale wijze geproduceerd en daardoor erg prettig draagbaar. Tokaido pakken worden vandaag de dag gebruikt door karateka’s van alle niveau’s over de hele wereld. Een Tokaido karatepak is een eyecatcher en wordt met trots gedragen. Verschillende modellen voor traditioneel karate, kumite of kata…. allemaal worden ze gedragen door gepassioneerde karateka’s, toen en nu!
Het nieuwste pak in de Tokaido Kumite lijn is de Kumite Athletic. Dit Tokaido pak is gemaakt na een uitgebreide analyse met de grootste karate kampioenen en uitgebreid testen.
Het resultaat is dit fantastische Kumite wedsrijdpak met verschillende nieuwe features. Het Tokaido Kumite Athleticis karatepak is WKF approved en kan dus op alle WKF wedstrijden gedragen worden.
Dit nieuwe pak van Tokaido is een getailleerd model, waardoor het beter aansluit op het lichaam.
Niet alleen het hele jasje is getailleerd, maar ook de pijpen en mouwen zijn getailleerd!
Karateka’s die dit pak dragen omschrijven de pasvorm als perfect!
Dit komt mede door een nieuw ontwikkelde 100% polyester waarvan dit pak is gemaakt, dat er voor zorgt dat de pasvorm geweldig is en blijft.
Het bekende Tokaido logo is geborduurd op de borst en nek van het jasje alsmede op de broek.
De tailleband van de broek is gemaakt van een brede licht rubberen band om de broek beter op zijn plaats te houden.
Op de schouders staat “Tokaido” geborduurd in subtiel wit in Japans Kanji-schrift.
In de broek vind je een klein zakje om je mondbeschermer in te bewaren.
Aan de binnenkant van het jasje zit een grote Japanse print.
Om verschillende plaatsen in het pak is de stof extra versterkt door het inpassen van stukken “mesh”.
Het complete pak wordt geleverd in een bedrukt Tokaido rugtasje.
Hoe was ik de Tokaido Kumite Athletic?
Dit karatepak is gemaakt van 100% polyester. Polyester heeft de eigenschap dat het niet krimpt in de was. Echter raden we aan het pak niet heter te wassen dan 30 graden en het pak niet in de droger te doen. De droger kan er wel voor zorgen dat het pak wel gaat krimpen, hetgeen ten koste gaat van de pasvorm van het pak.
Welke maat heb ik nodig van de Tokaido Kumite Athletic?
Zoals bij de meeste karatepakken is de lengte van het pak een lengtemaat. Je eigen lengte is dus ook ongeveer de lengte van het pak dat je bestelt. Het voordeel is dat deze de Tokaido Kumite Athletic ook leverbaar is in zogenaamde halve/tussenmaten. Ben je bijvoorbeeld 1.87 m? Dan kun je de maat 185 bestellen. Ben je 1.89 dan kun je kiezen voor de maat 190.
De Tokaido Kumite Athletic is leverbaar in de maten 160 tot en met 200 met alle tussenmaten en wordt geleverd zonder karateband.