- Elastisch kousmodel voor een comfortabele en goede pasvorm
- Stevige padding voor betrouwbare bescherming tijdens training
- Makkelijk aan en uit te trekken zonder gedoe
- Geschikt voor kickboksen, thaiboksen, MMA en meer
€15.99
Betaal gemakkelijk met o.a.
Beschrijving
Super Pro Combat Gear scheenbeschermer Defender, zwart wit van Super Pro Combat Gear
Voor schenen die liever niet met de mat kennismaken
De Super Pro Combat Gear scheenbeschermer Defender, zwart wit is gemaakt voor trainingen waarin je schenen het soms zwaar te verduren krijgen. Je trekt hem aan voor kickboksen, karate of andere vechtsporten waar trappen, blokken en tikken elkaar in rap tempo afwisselen. Het model zit zo om het been dat je minder bezig bent met schuiven en recht trekken, en meer met wat je eigenlijk kwam doen: trainen. De bescherming loopt door over scheen en wreef, zodat je niet alleen het harde stuk van het onderbeen afdekt, maar ook dat gevoelige stukje boven op de voet dat anders nogal dramatisch kan reageren. Door de zwarte basis met witte accenten oogt hij strak, zonder zich onnodig op de borst te slaan. Je merkt al snel dat dit soort bescherming vooral prettig is als je niet elke ronde wilt eindigen met de gedachte dat je botten een eigen mening hebben.
Hoe hij zit, en waarom dat prettig is
Bij een scheenbeschermer draait alles om pasvorm, en daar is deze Defender duidelijk op ingericht. Hij sluit aan rond het been en blijft tijdens het bewegen op zijn plek, zodat je niet telkens hoeft te corrigeren tussen combinaties door. Dat is handig bij snelle trappen, maar ook bij het afweren van low kicks, waar een verschuivende beschermer ongeveer zo welkom is als een losse veter tijdens een sprint. De combinatie van scheen- en wreefbescherming geeft je een breder beschermingsvlak, waardoor je met meer rust kunt trainen en minder bezig bent met kleine pijntjes die zich anders graag opdringen. Voor karate is dat fijn bij gecontroleerde technieken en partnerwerk, terwijl kickboksers er voordeel van hebben bij intensievere sparmomenten. Omdat de beschermer bedoeld is voor regelmatig gebruik, voelt hij vooral logisch aan: aantrekken, vastzetten en doorgaan, zonder ceremonie.
Maat kiezen zonder gedoe
Voor de juiste maat kijk je het best naar je eigen beenlengte en de manier waarop je traint, want een scheenbeschermer moet niet te los zitten en ook niet knellen als een te enthousiast ingepakte rolstoelbandage. Zit hij goed, dan blijft de bescherming op de plek waar je hem nodig hebt en kun je vrij bewegen zonder dat je telkens aan je uitrusting denkt. Twijfel je tussen twee maten, dan is het meestal verstandig om te kiezen voor de pasvorm die het beste aansluit op je scheen en wreef, zodat de beschermer niet gaat schuiven bij draaibewegingen of hoge trappen. Voor jeugd en volwassenen geldt hetzelfde principe: comfort is hier geen luxe, maar gewoon een voorwaarde om normaal te kunnen trainen. Het helpt ook om te bedenken welke sport je vooral doet, want bij karate ligt de nadruk vaak anders dan bij kickboksen, en dat merk je aan hoe strak of ruim je de bescherming wilt hebben. Een goede pasvorm voelt meteen natuurlijk aan, alsof het ding eindelijk begrijpt wat jij van hem verwacht.
Voor trainingen die gewoon door moeten gaan
Deze scheenbeschermer past binnen de categorie vechtsport beschermers, en dan vooral bij scheen- en wreefbeschermers, karate scheenbeschermers en scheenbeschermers voor kickboksen. Dat klinkt administratief, maar in de praktijk betekent het vooral dat je één stuk uitrusting hebt dat meerdere trainingen aankan zonder veel poeha. Je gebruikt hem tijdens sparren, drills en technische oefeningen waarbij je benen vaker contact maken dan je lief is. Omdat de bescherming zowel scheen als wreef meeneemt, hoef je minder te compenseren met extra losse bescherming. Dat scheelt gedoe in je sporttas en ook een beetje in je hoofd, en dat is in de vechtsport soms al winst genoeg. Bestel je meer artikelen tegelijk, dan spaart je bestelling automatisch mee voor extra korting, en vanaf 75 euro wordt er gratis verzonden naar Nederland en België. Zo blijft er wat over voor de rest van je uitrusting, of gewoon voor een kop koffie na de training, wat in sommige gyms bijna hetzelfde is.
Aanvullende informatie
| Maat | XXS, XS, S, M, L, XL |
|---|---|
| Kleur | Zwart |
| Leeftijd | |
| Doelgroep |












